Pielęgnacja lakieru samochodowego – wszystko, co musisz wiedzieć

1

Pielęgnacja lakieru samochodowego może wpłynąć na przedłużenie żywotności auta – wszystko dlatego, że ona nie tylko poprawia wygląd zewnętrzny pojazdu, ale także działa ochronnie, zabezpieczając lakier przed czynnikami zewnętrznymi.

Pielęgnacja lakieru samochodowego jest czasochłonna – nie ma co do tego wątpliwości. W końcu to złożony proces, który składa się z kilku etapów (oczyszczanie, glinowanie, korekta lakieru pastami polerskimi, odświeżanie oraz zabezpieczanie). Jednak dla efektu końcowego zdecydowanie warto się tego podjąć. Trzeba tylko pamiętać, aby wybrać do tego celu profesjonalne produkty pielęgnacyjne, ponieważ tylko one gwarantują skuteczność.

Kosmetyki samochodowe

Należy zdawać sobie sprawę, że pielęgnacja lakieru samochodowego ma wymiar nie tylko estetyczny, ale też ochronny – zabezpiecza lakier przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak np. wilgoć czy promieniowanie UV. Najlepsze produkty do pielęgnacji lakieru są dostępne w sklepie Show Car Shine. Jak wspomniano wyżej, pielęgnacja lakieru w samochodzie to złożony proces, dlatego nic dziwnego, że lista dostępnych produktów, które mogą się w tym celu przydać, jest bardzo długa – w Show Car Shine te środki stanowią najobszerniejszą część oferty, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. W razie wątpliwości doświadczona obsługa na pewno chętnie pomoże i doradzi w tej kwestii.

Produkty do przygotowania lakieru – pasta polerska

Pasta polerska na pewno przyda się podczas pielęgnacji lakieru samochodowego. Warto wiedzieć, że usuwa ona zniszczoną mikro warstwę lakieru. Za jej pomocą można dokonać korekty lakieru, usuwając wszelkie jego mankamenty, np. rysy, zadrapania czy hologramy. Jak wiadomo, z biegiem czasu lakier auta się uszkadza – jest to normalne, jednak kto powiedział, że tak już musi zostać? Pasty polerskie doskonale poradzą sobie z tym problemem.

Gdzie kupić dobrą pastę polerską? Oczywiście w Show Car Shine. Pielęgnacja lakieru z ich pomocą jest skuteczna i daje wymarzone efekty! W ofercie sklepu znajdują się różne pasty polerskie, które dopiera się w zależności od głębokości oraz wielkości rys i zadrapań na lakierze. Koniecznie zobacz.

Na rynku dostępne są pasty polerskie agresywne, średnie, delikatne, ale też jednoetapowe. Warto wiedzieć, że siła usuwania defektów na lakierze zależy od wielkości i twardości ścierniwa użytego w składzie pasty polerskiej – im większe ziarno polerskie, tym siła i szybkość usuwania rys jest lepsza. Zatem zakup pasty polerskiej powinien być przemyślany.

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Woski samochodowe – zabezpieczenie lakieru to konieczność

Zabezpieczenie lakieru to ostatni etap jego pielęgnacji. Ma on wymiar nie tylko estetyczny, ale też ochronny. Warto wiedzieć, że woskowanie lakieru znacznie poprawia wygląd auta, pięknie odświeżając lakier, ale też zabezpiecza go przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych jak np. promieniowanie UV, wilgoć, ptasie odchody czy brud drogowy. Woski samochodowe zapobiegają utlenianiu się lakieru, a także ułatwiają jego czyszczenie.

Pielęgnacja lakieru samochodowego nie będzie ukończona bez odpowiedniego jego zabezpieczenia. Najlepsze, profesjonalne woski samochodowe od sprawdzonych producentów również są dostępne na stronie sklepu Show Car Shine. W tym sklepie zaopatrują się nawet salony autodetailingowe, więc zdecydowanie można zaufać sprzedawanym tam produktom – mają najwyższą jakość i są skuteczne.

Tak naprawdę to od nas zależy, jak będzie wyglądał lakier auta po woskowaniu. Jeśli chcemy, aby jego połysk był ostry, lustrzany, wówczas trzeba zdecydować się na woski samochodowe syntetyczne, natomiast jeśli zależy nam na efekcie „tłustości”, czyli na lakierze wyglądającym, jakby był oblany olejem, którego połysk jest subtelny, ale kolor niezwykle głęboki, to wtedy należy postawić na woski samochodowe naturalne.

Auto jest wizytówką kierowcy, więc zdecydowanie warto regularnie o nie dbać – pielęgnacja lakieru to podstawa.

Podziel się.

Jeden komentarz

  1. Zauważyłem na swoim samochodzie małe wżery od rdzy, muszę spróbować coś z nimi zrobić aby się nie poszerzały, wypróbuję pasty polerskie i woski,może ktoś mógłby polecić coś skutecznego

Zostaw odpowiedź