Grafiki na ścianę – kiedy i dlaczego warto się na nie zdecydować?

2

Czym są grafiki na ścianę i jak bardzo różnią się od tych zwykłych? Sprawdź w jakich sytuacjach warto zastosować grafiki na ścianę i dowiedz się jakie są ich zalety.

Współcześnie pojawia się coraz więcej nowych trendów dotyczących dekoracji wnętrz. Obecnie jedno z najchętniej stosowanych rozwiązań stanowią grafiki na ścianę. Poznaj przydatne informacje dotyczące ich zalet i zastosowania.

Czym są grafiki na ścianę?

grafiki na ścianę są najogólniej mówiąc fotografiami, które sprawiają łudzące wrażenie autentyczności. Obrazy te nanoszone są na specjalistyczny papier, najczęściej poprzez nadrukowanie przy pomocy plotera, czyli profesjonalnego urządzenia drukarskiego.

Grafiki na ścianę zazwyczaj można nabyć w formie precyzyjnie podzielonych arkuszy, przez profesjonalistów zwanych brytami. Fotografie wydrukowane na kawałkach papieru następnie łączy się w jedną całość bezpośrednio na powierzchni, do której zostają na stałe przytwierdzone. Jak wiadomo, najczęściej grafiki umieszczane są na ścianie.

Wielkość arkusza zależy przede wszystkim od nadrukowanej grafiki oraz jej jakości. Należy pamiętać o tym, że obraz nanoszony przy pomocy plotera powinien być odpowiednio ostry i wyraźny. Tylko wtedy bowiem spełnia on swoją rolę i wydaje się być jak najbardziej autentyczny.

Ile kosztuje fototapeta trójwymiarowa?

Jeśli planujesz zakup grafiki na ścianę, koniecznie skorzystaj z usług sklepu specjalizującego się w produkcji takich ściennych dekoracji. Sklep Pakamera to z pewnością czołowy producent grafik najlepszej jakości. W ofercie sklepu znajdziesz także plakaty, obrazy na płótni oraz inne ścienne dekoracje.

Fototapety 3D to również świetne rozwiązanie

Fototapety przestrzenne nie bez powodu zyskują coraz większą popularność na rynku materiałów budowlanych. Dzieje się tak, ponieważ posiadają one kilka cech, które w znaczący sposób wyróżniają je spośród zwykłych tapet. Przede wszystkim należy podkreślić fakt, iż grafika naniesiona na papier jest w tym przypadku trójwymiarowa. Dzięki temu sprawia wrażenie, jakby znajdujący się na niej obraz stanowił niejako przedłużenie pomieszczenia, w którym się znajduje. Natomiast w przypadku zwykłych tapet, wzory nanoszone na papier są dwuwymiarowe, czyli płaskie.

Dodatkowo grafika ukazana na fototapecie 3d wygląda nadzwyczaj realistycznie. Dzieje się tak dzięki temu, że na arkusze zostają naniesione fotografie o wyjątkowo wysokiej jakości. Takie rozwiązanie zapewnia oryginalny i nieprzeciętny wystrój pomieszczenia.

Rodzaje fototapet przestrzennych

Wyróżnia się kilka rodzajów fototapet 3D. Zazwyczaj podział dokonywany jest w oparciu o typ nośnika, na którym nadrukowany zostaje obraz. Jednocześnie eksperci biorą pod uwagę konkretny rodzaj materiału oraz jego najważniejsze cechy szczególne.

Jednym z nośników stosowanych do produkcji fototapet przestrzennych jest folia samoprzylepna. Często zostaje ona zalaminowana, co znacznie podnosi jej poziom trwałości po naklejeniu na ścianę. Wyróżnia się także fototapety 3D wykonane na specjalistycznym papierze syntetycznym. Jest on znacznie bardziej wytrzymały od zwykłego arkusza, dzięki czemu idealnie nadaje się do nanoszenia na ściany o większych powierzchniach.

Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie winylowych fototapet przestrzennych. Dzięki wysokiej trwałości tego materiału, zdobienia wykonane przy jego pomocy są odporne na wodę. To z kolei umożliwia umieszczenie grafik trójwymiarowych na ścianach w pomieszczeniach takich jak łazienka oraz kuchnia. Duża trwałość winylowych fototapet 3d pozwala na ich wielokrotne mycie i ścieranie zabrudzeń. Dodatkowo podobne właściwości wykazują grafiki nanoszone na podłoża wykonane z lateksu.

Fototapeta 3d do salonu

W jakiej sytuacji warto zdecydować się na fototapety przestrzenne lub grafiki na ścianę?

Zastosowanie fototapety przestrzennej będzie także dobrym rozwiązaniem dla osób pragnących ożywić nudne wnętrze. Trójwymiarowe grafiki zapewnią oryginalny i nowoczesny wygląd pomieszczeń. Dodatkowo fototapety 3D oraz grafiki na ścianę mogą być stosowane w wielu miejscach, a ich wymiary da się w łatwy sposób dopasować do dowolnych powierzchni. Dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia i wodę warto wykorzystać je do ozdobienia kuchni i łazienek. Są one także stosowane w pomieszczeniach biurowych, salach restauracyjnych lub hotelach, przez co nadają im odpowiedniego charakteru i klimatu.

Bez wątpienia grafiki na ścianę i fototapety 3D są rozwiązaniem wartym uwagi podczas projektowania wystroju każdego wnętrza.

Podziel się.

2 komentarze

  1. Ja też zdecyduję się u siebie na fototapetę 3d z panoramą Nowego Jorku. Zawsze marzyła mi się taka ozdoba, więc w końcu muszę się za nią zabrać tym bardziej, że coraz częściej o niej słyszę :>

  2. Uwielbiam motywy botaniczne, taka fototapeta pięknie wygląda w moim jasnym wnętrzu. Dużym plusem jest łatwa możliwość wymiany gdy mi się znudzi

Zostaw odpowiedź