Srebrny wisiorek – jak dopasować wisiorek do dekoltu?

2

Srebrny wisiorek – jaka długość wisiorka do bluzki z falbanami, a jaka do dekoltu w serek? Zobacz jak dopasować długość wisiorka do dekoltu kwadratowego, kiedy założyć srebrny wisiorek choker, kolię, a kiedy wisiorek typu princess, a także do jakiej bluzki nosić długi wyszczuplający wisiorek?

Srebrny wisiorek to jeden z najpopularniejszych casualowych dodatków damskich. Jednak tylko odpowiednio dobrany srebrny wisiorek dodaje uroku całej stylizacji. Czy wiecie, że długość wisiorka powinna być dopasowana do rodzaju dekoltu, kształtu twarzy i figury? Inny wisiorek nosimy do dekoltu w serek a inny do dekoltu łódka.

Srebrne wisiorki

Rodzaje wisiorków – jaka długość wisiorka do Ciebie pasuje?

Rozróżniamy sześć podstawowych długości wisiorków i naszyjników. Czy wiesz, że długość wisiorka dobieramy nie tylko do rodzaju dekoltu, ale także do swojej figury. Choker to najkrótszy wisiorek na łańcuszku lub tasiemce, który oplata szyję, choker ma długości 35,6 cm. Kolia jest nieco dłuższa od chokera, ma około 40,6 cm długości. Wisiorek typu princess ma długość 45,7 cm i swobodnie spoczywa na kościach obojczykowych. Nieco dłuższe wyszczuplające wisiorki to mattine 50 cm, opera 61 cm, oraz rope 76,2 cm. Odpowiednio dobrany długością srebrny wisiorek możemy modelować kształt szyi i całej sylwetki.

Jak dopasować wisiorek do dekoltu?

Nie tylko długość, ale i rodzaj wisiorka ma znaczenie. Czy wiecie, że rozróżniamy aż sześć rodzajów wisiorków, które różnią się długością i kształtem? Najpopularniejsze srebrne wisiorki to: kolia, choker, wisiorek typu princess, mattine, opera i rope. Jak zatem dopasować długość i rodzaj wisiorka do dekoltu i figury? Diabeł tkwi w szczegółach, nie tylko kształt dekoltu ma znaczenie, równie ważne jest wykonanie wisiorka. Do codziennych casualowych stylizacji, najlepiej sprawdzają się srebrne wisiorki gładkie lub ozdobnymi kamieniami. Długość wisiorka ma kluczowe znaczenie, może dodać klasy i elegancji lub odwrotnie sprawić,że stylizacja stanie się śmieszna i nieodpowiednia do sytuacji.

Jak dopasować długość srebrnego wisiorka do bluzki z dekoltem w serek

Najlepszy wisiorek do bluzki z dekoltem w serek to delikatny srebrny wisiorek, który subtelnie podkreśla kształt dekoltu i wydłuża szyję. Odpowiedni wisiorek do dekoltu w serek to princess. Krótki wisiorek spoczywający na linii obojczyków podkreśla dekolt, jest odpowiedni na każdą okazję i jest to wisiorek dla kobiet w każdym wieku.

Jaka długość wisiorka do bluzki z falbanami?

Wisiorek do bluzki hiszpanki z falbanami dobieramy do figury. Szczupłe panie mogą założyć krótki srebrny wisiorek typu kolia, choker, princess. W przypadku pań, które szukają wyszczuplającego wisiorka do bluzki z falbankami, najlepszym wyborem będą długie wisiorki srebrne, z przyciągającą uwagę zawieszką. Długi łańcuszek optycznie wyszczupla sylwetkę, zaś ozdobna zawieszka przyciąga uwagę w kierunku talii, która w bluzce hiszpance jest optycznie wyszczuplona. Wisiorek do bluzki z falbanami z dekoltem w serek powinien być krótki, nie dłuższy niż klasyczna długość princess.

Wisiorek srebrny

Jaka długość wisiorka do dekoltu łódka?

Srebrny wisiorek do bluzki z dekoltem w łódkę można dopasować według uznania. Podobnie jak w poprzednim wypadku szczupłe panie z długą szyją mogą zaszaleć z doborem wisiorka. Pamiętajmy, jednak że dekolt typu łódka w połączeniu z chokerem czy kolią może optycznie skracać szyję.

Jaka długość wisiorka do kwadratowego dekoltu?

Długość wisiorka do kwadratowego dekoltu nie powinna przekraczać granicy dekoltu. Srebrny wisiorek do bluzki z kwadratowym dekoltem powinien być krótki, najlepiej sprawdzi się srebrna kolia, choker lub wisiorek typu princeska. Wybierając wisiorek do bluzki z kwadratowym dekoltem, warto pamiętać, że zawieszka na długim łańcuszku czy długi sznur pereł wprowadzi do stylizacji niepotrzebny chaos. Wyszczuplający wisiorek do bluzki z kwadratowym dekoltem to krótki wisiorek princeska z ciężką zawieszką, która sprawi, że łańcuszek nabierze trójkątnego kształtu.

Dobierając wisiorek do bluzki, zawsze zwróć uwagę na kształt dekoltu. Do casualowych stylizacji wybieraj modną srebrną biżuterię, która jest mniej zobowiązująca. Kupuj srebrne wisiorki, dobierając ich długość do dekoltu ulubionych bluzek.

Podziel się.

2 komentarze

  1. Wiktoria dn.

    Bardzo przydatne informacje, bardzo lubię srebrną biżuterię, a szczególnie łańcuszki z wisiorkiem. Dzięki temu już wiem jaką biżuterię dobrać aby całość stylizacji była spójna

  2. Dopiero od jakiegoś czasu zaczęłam nosić dekolty w serek i na początku miałam duży problem z doborem naszyjnika. Faktycznie, najlepiej sprawdza się klasyczna srebrna princessa i to jest szczera prawda 🙂

Zostaw odpowiedź