Mycie samochodu latem – jak zrobić to dobrze?

0

Mycie samochodu latem jest koniecznie, jednak jak zrobić to dobrze? Co zrobić, aby mycie auta było zarówno skuteczne, jak i bezpieczne? Koniecznie zobacz nasz krótki poradnik, w którym wszystko wyjaśniamy! Podpowiadamy też, jakich produktów używać.

Mycie samochodu latem, mimo że o tej porze roku auto nie jest tak bardzo narażone na zabrudzenia, jest konieczne. Pył, błoto po deszczu czy ptasie odchody mogą zalegać na pojeździe nawet w okresie wiosenno-letnim. Zabierając się za mycie auta w upale, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach – wszystko wyjaśniamy poniżej!

Oprócz tego warto też wiedzieć, jakich dokładnie produktów użyć, aby cała pielęgnacja samochodu była skuteczna. Zawsze dobrze jest inwestować w kosmetyki samochodowe z najwyższej półki – wówczas można mieć pewność, że dadzą sobie radę nawet z najcięższymi zabrudzeniami.

Kosmetyki samochodowe

Ręczne mycie samochodu latem jest jak najbardziej możliwe! Jak zrobić to dobrze? Zachęcamy do przeczytania bardzo pomocnego artykułu: https://showcarshine.pl/blog/blog/jak-umyc-auto-reczne-mycie-samochodu-krok-po-kroku. Z tego tekstu dowiesz się, jak umyć samochód sprawnie, ale skutecznie i bezpiecznie, nie uszkadzając żadnych jego elementów. Takie poradniki są naprawdę na wagę złota!

Mycie auta w upale – ważne wskazówki

Mycie auta latem nie wydaje się problematyczne. W tym czasie możemy cieszyć się ładną pogodą praktycznie każdego dnia, więc ręczne mycie samochodu nie stanowi problemu. Trzeba jednak koniecznie pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

1) najlepiej jest myć samochód w zacienionym miejscu – jeśli nie mamy takiej możliwości, powinno się zabrać za to wczesnym rankiem lub późnym wieczorem;

2) do mycia pojazdu nie można używać zimnej wody, ponieważ polewanie rozgrzanej karoserii zimną wodą może spowodować jej uszkodzenia – najlepiej jest korzystać z wody lekko ciepłej, letniej;

3) myjąc pojazd w upale, należy do minimum ograniczyć nakładanie na lakier wszelkich past i wosków, ponieważ te produkty źle znoszą aplikację w gorące, słonecznie dni. W tym czasie powinno się ograniczyć wszelką chemię samochodową.

Stosując się do tych podstawowych wskazówek, mycie samochodu będzie sprawne i skuteczne. Latem nie można rezygnować z regularnego czyszczenia pojazdu, więc warto o tym wszystkim pamiętać. Więcej w tym temacie przeczytasz tutaj: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie. W sklepie ShowCarShine dostępne są najlepsze możliwe produkty do mycia auta zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Zachęcamy do zajrzenia na stronę!

Produkty do mycia auta – to musisz mieć!

Co zrobić, aby mycie samochodu było skuteczne? Trzeba zainwestować w odpowiednie i dobre kosmetyki samochodowe. Jakie? Podpowiadamy!

Na samym początku warto użyć piany aktywnej. Aktywne piany do mycia auta stosuje się podczas mycia wstępnego, czyli pierwszej fazy całej pielęgnacji. Ich zadaniem jest rozmiękczenie zabrudzeń, aby później, podczas mycia właściwego, można było je łatwiej usunąć. Aktywna piana do mycia samochodu jest bardzo prosta w użyciu – jeśli mamy pianownicę, to za jej pomocą należy równomiernie nałożyć produkt i chwilę odczekać. Potem trzeba tylko ją spłukać.

Po jej użyciu przechodzimy już do mycia właściwego z użyciem szamponu samochodowego. Szampony do mycia samochodu są naprawdę różne: neutralne, kwasowe, zasadowe. Produkt należy dopasować do swoich oczekiwań, ale także do rodzaju karoserii. Szampony do mycia auta z najwyższej półki są w stanie usunąć nawet najcięższe zabrudzenia.

Takie profesjonalne szampony do mycia samochodu są dostępne w sklepie ivel.pl: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie/szampony. Szampony do mycia auta od Ivel to szeroka grupa różnych produktów, więc zdecydowanie jest w czym wybierać! Co ważne, w przypadku problemów z podjęciem decyzji doświadczeni pracownicy chętnie doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania. Zachęcamy do przejrzenia całości oferty Ivel!

Podziel się.

Zostaw odpowiedź