Materace piankowe sposobem na komfortowy i efektywny wypoczynek

0

Odpowiedni materac piankowy może zupełnie odmienić nie tylko nasz komfort i efektywność snu, ale też mieć wpływ na nasze zdrowie. Sprawdź dlaczego to na czym śpimy ma tak duże znaczenie.

Objawy bezsenności nierzadko nie są związane z poważną chorobą. Materace piankowe z ArtMedic Viscotherapy – starajmy się kupować takie produkty w sprawdzonych sklepach medycznych – są świetnym rozwiązaniem dla osób, które z niewiadomych przyczyn nie wysypiają się, cierpią na bezsenność lub dolegliwości związane z kręgosłupem.

Wszystko dlatego, że pianka termoelastyczna, z której są wykonane materace do spania, dopasowuje się do ciężaru naszego ciała i sprawia, że spanie na niej jest po prostu wygodne i przyjemne. Dzięki temu nie będziemy więcej skarżyć się na bóle pleców czy kłopoty ze snem. Ponadto, materace piankowe równie dobrze posłużą tym, którzy po prostu chcieliby uczynić miejsce swojego wypoczynku w sypialni znacznie bardziej komfortowym.

Jaki materac wybrać?

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca. Wiele pozytywnych opinii słyszy się o materacach piankowych ze sklepu ArtMedic Viscotherapy. Producent ten posiada w ofercie nie tylko materace piankowe, ale również kieszeniowe oraz materace na wymiar, co pozwala na udany zakup nawet w przypadku łóżka o niestandardowych wymiarach.

Sen i jego wpływ na nasze zdrowie

Właściwa ilość snu dla dorosłej osoby to 6-8 godzin. Krótsze niż zalecana dawka spanie powoduje szereg niepożądanych efektów, które niekorzystnie mogą wpłynąć na nasze zdrowie.

Przede wszystkim, śpiąc krótko jesteśmy rozdrażeni. Prowadzone przez różnych naukowców na całym świecie badania potwierdzają, że osoby które śpią krótko znacznie częściej wykazują negatywną reaktywność emocjonalną od osób, które śpią tyle, co trzeba. Brak snu osłabia także naszą koncentrację.

Brak snu często prowadzi do chronicznych bólów głowy. Co prawda, nie wiadomo jaki dokładnie związek zachodzi między brakiem snu a występowaniem bólów głowy, jednak przeprowadzone dotychczas badania wskazują na to, że zależność sama w sobie bez wątpienia występuje.

Niedobór snu nierzadko odbija się także na naszej mowie i wzroku. Objawia się problemami z formułowaniem zdań i myśli, prawidłowym wysławianiem się, powtarzaniem bez sensu słów. Czasem zdarzają się też halucynacje i podwójne widzenie.

Niewielka ilość snu może powodować również liczne zaburzenia gospodarki hormonalnej – przez to zwiększa nam się apetyt na potrawy o wysokiej kaloryczności, mamy także ochotę zjeść znacznie więcej niż normalnie. W konsekwencji, kłopoty z bezsennością mogą prowadzić nawet do otyłości, która z kolei niesie za sobą kolejne negatywne dla zdrowia skutki.

Materace do spania

Materace do spania i ich rodzaje

Materace piankowe to różnego typu produkty, w tym najbardziej zaawansowane materace termoelastyczne i materace wysokoelastyczne. Ich zaletą jest doskonałe dopasowywanie się do ciała, co zapewnia maksymalną ilość punktów podparcia. To zaś przekłada się na lepszą jakość snu. Ponadto, materace piankowe nie posiadają wolnych przestrzeni, w których mogłyby się rozwijać zarodniki pleśni i grzybów, co czyni z nich dobry wybór dla alergików. Wspomniane już materace termoelastyczne reagują na ciepło naszego ciała, co skutkuje niespotykanym komfortem. Z kolei materace wysokoelastyczne są materacami o podwyższonej twardości i sprężystości, a do tego charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością.

Materace lateksowe to z kolei wyroby z pianki będącej połączeniem syntetycznego lateksu i naturalnego kauczuku. Zapewniają dobre podparcie dla kręgosłupa, a do tego są antybakteryjne i higieniczne.

Materace kieszeniowe to z kolei nic innego, jak dobrze nam znane materace sprężynowe, w których każda sprężyna jest umieszczona w oddzielnej kieszeni. Tym samym sprężyny pracują niezależnie od siebie, zapewniając odpowiednie punkty podparcia. Warto przy tym wspomnieć, że im więcej sprężyn tym lepiej. Za komfort materaca kieszeniowego odpowiada jednak jego wierzchnia warstwa, która może być wykonana zarówno z pianki, jak i z lateksu.

Podziel się.

Zostaw odpowiedź