Jak urządzić pokój dziecięcy dla chłopca? Fototapety do pokoju chłopca.

1

Jak urządzić mały funkcjonalny pokój dziecięcy dla chłopca? Jaki kolor ścian i mebli najlepiej sprawdzi się w małym pokoju dziecięcym dla chłopca. Jakie kolory i wzór fototapety do pokoju chłopca wybrać? Zobacz nasze aranżacje małych pokoi dziecięcych dla chłopców.

Pokój dziecięcy dla chłopca większości osób kojarzy się z wielobarwnym pomieszczeniem, co jest oczywiście prawdą. Jednak ważne, żeby do aranżacji nie wprowadzać zbyt wielu barw. W pokoju dziecięcym dla chłopca kolory pojawią się pod postacią zabawek, które w większość dzieci eksponuje na półkach. Doskonałym pomysłem na wprowadzenie barw jest kolorowa fototapeta do pokoju dziecka oraz tkaniny, zasłony, dywan i ozdobne poduszki.

Fototapeta do pokoju dziecięcego

Doskonałą dekoracją wnętrza są nie tylko fototapety, ale również plakaty do domu oraz obrazy na płótnie. Sprawdź ofertę sklepu z autorskimi i unikalnymi propozycjami ściennych dekoracji. Sklep Pakamera to z pewnością czołowy producent fototapet najlepszej jakości. W ofercie sklepu znajdziesz także fotoplakaty, obrazy na płótnie, fotorolety oraz inne ścienne dekoracje.

Mały pokój dziecięcy dla chłopca – organizacja i podział przestrzeni

W pokoju dziecięcym dla chłopca bardzo ważny jest odpowiedni podział przestrzeni, który zagwarantuje funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu w czystości wnętrze. Urządzając pokój dziecięcy dla chłopca, warto pamiętać, że dużą część powierzchni należy przeznaczyć na zabawki i miejsce do zabawy. Zatem oprócz łóżka i mebli do przechowywania powinny się znaleźć się niskie półki i kosze na zabawki, dzięki którym łatwiej będzie dziecku utrzymać porządek w pokoju. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie przestrzeni do zabawy, niskie półki i komody mogą tworzyć tory lub ulicę. W pokoju dziecięcym dla chłopca warto zorganizować takie miejsce, w przeciwnym razie cała podłoga zamieni się w plac zabaw.

Miejsce do nauki i rozwijania pasji w pokoju chłopca jest równie ważne, jak to do zabawy. Niewielki stolik z krzesełkami z pewnością zachęci dziecko do kreatywnych zajęć.

Jak wydzielić strefy w pokoju dziecięcym dla chłopca – fototapeta do pokoju chłopięcego w kąciku zabaw?

Dzieci najczęściej same znajdują ulubione miejsce do zabawy. Jeśli w pokoju chłopięcym na jednej ścianie znajdzie się fototapeta z bohaterem dziecka, możesz mieć pewność, że właśnie ta część pokoju stanie się centrum domowych zabaw. Jest to ważne, jeśli nie chcesz potykać się o zabawki w całym pokoju lub całym domu. Najlepsza zatem fototapeta do pokoju chłopca, to ta, którą dziecko samo wybierze. Fototapeta w pokoju chłopca z ulubionym bohaterem sprawi, że właśnie w swoim pokoju maluch będzie spędzać najwięcej czasu.

Mały pokój dla chłopca optycznie powiększysz, wybierając fototapetę 3D. Ponadto fototapeta na ścianie to doskonały sposób na wydziale poszczególnych stref. Na suficie nad łóżkiem możesz przykleić fototapetę z gwiazdami lub kosmosem. Na ścianie, przy której znajdują się zabawki bajkową fototapetę, która będzie zachęcała do zabawy. Jednobarwna ściana w kąciku ze stolikiem i krzesełkami prawdopodobnie stanie się tłem dla wielu arcydzieł twojego dziecka. Zawieś zatem w tej strefie korkową tablicę lub pomaluj część ściany magnetyczną farbą.

Jakie kolory ścian do pokoju dziecięcego dla chłopca? Wpływ kolorów na samopoczucie dziecka

Kolory ścian do pokoju dziecięcego dla chłopca powinny być dopasowane do całej aranżacji. Jeśli zdecydowałaś się na kolorową fototapetę do pokoju dziecięcego dla chłopca, neutralne lub pastelowe ściany będą doskonałym wyborem. Pastelowa zieleń wycisza i napawa optymizmem, pastelowa żółty dodaje energii. Soczyste czerwienie, pomarańcze i ostry żółty pobudzają i mogą sprawić, że dziecko będzie nadpobudliwe i nerwowe. Kolor biały zastosowany jako barwa przewodnia może wywoływać u dziecka poczucie osamotnienia.

Pokój dziecięcy dla chłopca

Zasłony, dywan i dodatki

Zasłony, dywan i dodatki do pokoju dziecięcego mogą mieć soczyste mocne barwy, jednak jeśli na ścianach występują już pastelowe kolory lub fototapeta najbezpieczniej będzie powtórzyć występujące już w aranżacji barwy tym razem w mocniejszych odcieniu.

Fototapeta w pokoju dziecięcym dla chłopca ożywia aranżację i nadaje pomieszczeniu wyjątkowy indywidualny charakter. Kup fototapetę z ulubionym bohaterem twojego dziecka i spraw by pokój dla chłopca stał się ulubionym pomieszczeniem w domu dla twojego dziecka.

Podziel się.

Jeden komentarz

  1. Renata31 dn.

    Remontowaliśmy synowi pokój na początku roku, i faktycznie pomysł z fototapetą okazał się strzałem w dziesiątkę. Młody jest wielkim fanem Batmana, także fototapeta z jego ulubionym bohaterem jest teraz wielką atrakcją, także dla odwiedzających go kolegów. Niewielki koszt i wkład pracy, a radość dziecka naprawdę wielka 🙂

Zostaw odpowiedź