Ivel.pl – najlepsze kamery termowizyjne

0

Sklep internetowy ivel.pl jest dystrybutorem niezawodnych systemów zabezpieczeń i systemów teleinformatycznych. Dostępne są tam dobrej jakości, profesjonalne kamery termowizyjne, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo obiektu. Dowiedz się więcej.

Ivel.pl to sklep, gdzie można kupić wszystkie akcesoria niezbędne do stworzenia profesjonalnego monitoringu, systemu kontroli dostępu czy systemu alarmowego. Co ważne, w ofercie są zarówno zaawansowane technologicznie urządzenia, jak i proste zestawy do domowego użytku, więc z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Obsługiwani są klienci hurtowi i detaliczni.

Podstawowa oferta sklepu Ivel obejmuje: akcesoria do monitoringu, systemy alarmowe do mniejszych i dużych budynków, domofony i wideodomofony do domów jedno- i wielorodzinnych, systemy kontroli dostępu i RCP, interkomy, domowe czujniki, systemy RACK, elementy sieci LAN oraz WLAN i wiele więcej. Co ważne, wszystkie urządzenia pochodzą od najlepszych światowych producentów, zatem można być pewnym ich jakości oraz niezawodności.

Trzeba pamiętać, że zakupy w sklepie Ivel to sama przyjemność: są wygodne i bezpieczne. Można liczyć na konkurencyjne ceny i szybką realizację zamówienia. Co więcej, doświadczeni pracownicy zawsze chętnie pomagają w wyborze sprzętu, fachowo doradzają. Oprócz tego dostępna jest też usługa montażu zakupionych urządzeń.

Wśród popularnych urządzeń w Ivel są kamery termowizyjne, zwane też kamerami podczerwieni, które wykrywają ciepło. Koniecznie dowiedz się więcej.

Mierniki lakieru

Co to są kamery termowizyjne?

Kamery termowizyjne (termowizory) zmieniają widziany przez oko obraz na pogląd termiczny – dzieje się tak za pomocą promieniowania podczerwonego. Dzięki temu obserwator wie, jaką temperaturę ma dany obiekt. Kamery termowizyjne generują obraz, wykorzystując różnicę temperatur. Urządzenie korzysta z promieniowania podczerwonego w wybranym zakresie fal elektromagnetycznych detektora podczerwieni, który znajduje się w kamerze termowizyjnej. Kamera mierzy i obrazuje promieniowanie podczerwone, które pochodzi z obiektu.

Warto wiedzieć, że promieniowanie podczerwone, inaczej niż światło widzialne, jest niewidoczne dla ludzkiego oka. Dzięki temu światło nie ma żadnego wpływu na działanie kamer termowizyjnych – dobrze nagrywają zarówno w dzień, jak i w nocy

Profesjonalne kamery termowizyjne są dostępne w sklepie ivel.pl. Warto zajrzeć na stronę i przejrzeć ofertę, która jest niezwykle szeroka. Wszystkie kamery pochodzą od znanych i cenionych producentów, którzy są gwarancją ich najlepszej jakości. Zobacz!

Termowizory

Zastosowanie kamer termowizyjnych

Kamery termowizyjne mają wiele zastosowań. Wykorzystuje się je np.:

1) do sprawdzania, ile ciepła ucieka z budynku, czyli do sprawdzania jakości ocieplenia;
2) podczas monitorowania, ile wody wnika do domu, ponieważ rejestrują na tynku zimne miejsca;
3) wówczas, gdy chcemy sprawdzić, którędy w ścianie idą przewody elektryczne;
4) w czasie tropienia przestępców, np. ukrywających się w ciemności;
5) do śledzenia nielegalnych działalności, np. oprawy konopii (do ich wzrostu potrzebne jest ciepło);
6) do szukania schowków w ścianach czy przedmiotów ukrytych, np. pod ubraniami;
7) do wykrywania nielegalnych przemytu na granicy czy do monitorowania nielegalnej imigracji;
8) w akcjach ratunkowych, np. gdy poszukuje się ludzi zaginionych w górach;
9) w medycynie – do lokalizowania stanów zapalnych w organizmie.

Nic zatem dziwnego, że kamery termowizyjne cieszą się tak dużą popularnością. Ich zastosowanie jest na tyle uniwersalne, że sprawdzają się praktycznie wszędzie – zarówno w prywatnym domu, jak i w Policji, Straży Granicznej czy gabinetach lekarskich. Jeśli chcesz mieć pewność, że inwestujesz w dobry sprzęt, koniecznie zajrzyj na stronę Ivel – zdecydowanie jest w czym wybierać. Pracownicy zawsze chętnie doradzają i pomagają w wyborze.

Podziel się.

Zostaw odpowiedź